Kamerový systém jako nepostradatelná součást každé nemovitosti

Pokud vlastníte nemovitost nebo i jen část pozemku, dříve nebo později se možná setkáte s nevítanými návštěvníky. Jednat se může pouze o místní opilce, ale i zloděje, jejichž návštěva vaší domácnosti vás určitě nepotěší. Většině takových situací však lze jednoduše předcházet pomocí kamerového systému, jež se pro velkou část majitelů nemovitostí stal již samozřejmostí. Jaké výhody nabízí a proč byste do něj měli investovat i vy?

Kamerový systém funguje i z psychologického hlediska

I když je v České republice kriminalita poměrně nízká, stále se můžete setkat s tím, že se u vás doma objeví nečekaný návštěvník – ten si však může jako svůj cíl vybrat i vaši zahradu nebo garáž. Pravděpodobnost takové události se často odvíjí od místa, kde bydlíte, ale ani to nemusí být vždy zárukou. V tomto případě platí spíše pravidlo, že štěstí přeje připraveným, kteří tak mohou předcházet těm nejčernějším scénářům.

Ideálním řešením je instalace kvalitního kamerového systému, s jehož pomocí budou vaše nemovitost či pozemek monitorovány po celý den. Jeho pořízení přitom dokáže předcházet útokům i pouze z psychologického hlediska. Většina neorganizovaných zlodějů si totiž dvakrát rozmyslí, zda na váš pozemek vstoupí a bude riskovat své dopadení. Pokud si navíc koupíte opravdu kvalitní kamerový systém Ostrava, budete vědět o jakémkoliv podezřelém pohybu kolem svého domu, a to i když se bude jednat pouze o zvuky poblíž kamery.

Mějte svůj majetek pod kontrolou po celý den

S kamerovým systémem si můžete být jistí, že budete mít svoji nemovitosti i její okolí pod kontrolou 24 hodin denně. Pokud si navíc na pomoc přizvete profesionální firmu, nemusíte se obávat, že by existovala slepá místa, kam by systém nedohlédl. Kvalitní kamerové systémy Praha má ve své nabídce i česká firma Sikur Systems s.r.o., která má v oboru dlouhou praxi – v souvislosti s tím spolupracuje i s celou řadou známých klientů, kam patří i Siemens, Opel či ČSOB.

Přečtěte si také:  Kvalitní SEO správa pro Váš web

Na rozdíl od běžných společností vám zajistí komplexní služby, včetně kompletní realizace kamerového systému. V nabídce má hned dva typy systémů, a to IP kamery či klasické AHD kamery – spolu s nimi vám dokáže nainstalovat i kvalitní alarm, s nímž výrazně zvýšíte úroveň zabezpečení. Svůj majetek můžete sledovat odkudkoliv se vám zlíbí, a to prostřednictvím počítače nebo mobilního telefonu.

Spolehnout se můžete na návrh řešení přímo na míru vaší nemovitosti, ale i vašim finančním možnostem.  Firma nabízí také kvalitní zákaznickou podporu, která je rychlá a funguje jak přes telefon, tak i online. Ve své nabídce má další bezpečnostní systémy, jež se hodí nejen do běžných domácností, ale i pro firmy či průmyslové prostory.

Před montáží kamerového systému si dejte pozor na GDPR

Jestliže se rozhodnete pořídit si ke svému domu kamerový systém, budete muset řešit i méně časté otázky, kam spadá i GDPR. To chrání všechny osoby před zneužitím jejich osobních informací, včetně kamerových záznamů. Podle zákona je nutné, aby měl kamerový systém přesně vytyčený účel, který je nenapadnutelný. V tomto případě je tedy nutné prokázat, že je jeho umístění obhajitelné a slouží pouze k ochraně vašeho majetku před poškozením či jeho krádeží.

S pořízeným záznamem je však možné manipulovat pouze, když se majitel dané nemovitosti snaží dokázat, že mu byla způsobena škoda. Méně známou výjimkou je použití záznamu ve prospěch veřejného zájmu – týká se to například situací, kdy dojde k vandalismu či jinému trestnému činu. I přesto je třeba dát si pozor na adekvátní umístění kamerového systému, díky čemuž se můžete vyhnout střetům se svými sousedy či dokonce kolemjdoucími.

Kamerový systém jako nepostradatelná součást každé nemovitosti
Kamerový systém jako nepostradatelná součást každé nemovitosti

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *