Hand  One Money Euro Eur  - jc_cards / Pixabay

Potřebujete pomoci s dluhy?

Potřebujete pomoci s dluhy?
Potřebujete pomoci s dluhy?

Pamatujete si na dobu, kdy jste jásali radostí z nové půjčky? Mohlo jít o několik tisíc, stovek tisíc nebo milióny, ale mohlo to dopadnout úplně stejně – nyní nemáte ani na pravidelné splácení a bojíte se, že vám na dveře zaklepe exekutor. Potřebujete pomoc s dluhy? Nenechte vaši situaci dojít příliš daleko, aby nebylo pozdě.
Sociálka poskytuje různé dávky a příspěvky občanům v nouzi, ale nepočítejte, že jsou všechny ochráněny před exekucemi. Spíše počítejte s tím, že vám po exekuci zůstane jenom životní minimum, může být zabaveno vybavení domácnosti nebo střecha nad hlavou. I dluhy jdou vyřešit, stačí se informovat. V prvé řadě nedělejte mrtvé brouky a postavte se ke svým pohledávkám čelem. Zajděte do banky nebo nebankovní instituce, kde dlužíte a zkuste se domluvit na postupném splácení i částek, které měly být dávno zaplacené. Někde vám mohou vyjít vstříc.
Další variantou pro pomoc s dluhy je konsolidace půjček. Máte hned několik druhů půjček? Mnohé společnosti nabízí spojení těchto pohledávek do jedné. Pro vás to znamená, že za vás například nebankovní společnost zaplatí pět různých pohledávek a vy jí pak budete splácet jenom jednu půjčku, v celkové výši součtu zaplacených zůstatků vašich ostatních půjček. Hlavně, pokud jste nějakou dobu spláceli, může být výše současné splátky daleko nižší než dosavadních několika.
Máte ještě možnost žádosti o oddlužení. Tato možnost se týká více jak dvou pohledávek a oddlužení musí probíhat předepsanou formou. Pokud vám bude oddlužení povoleno, musíte splnit určité podmínky a následně počítejte s tím, že budete pět let přežívat jenom s životním minimem – vše ostatní půjde na úhrady dluhů. Po tomto období vám bude vše nesplacené vymazáno a vy budete mít klid od dlužných pohledávek.