Dostupné a komfortní bydlení – mobilní domy

ID-10051836Mobilní domy, tzv. mobilheimy se k nám začaly dovážet zhruba před deseti lety. Ve světě však byly populární již daleko dříve, zejména v Nizozemí a Velké Británii, a to hlavně k rekreaci a sezónnímu bydlení. Ve Spojených státech však slouží často i jako bydlení trvalé.
V současné době u nás již lze zakoupit i mobilní domy české výroby, které rovněž bývají pro zákazníka finančně výhodnější. Tyto české mobilheimy si berou to nejlepší z tradice zahraniční výroby, jedná se zejména o technologii – velký podíl ruční práce a materiály. Přihlíží se zde však i k našim odlišným klimatickým podmínkám a zvyklostem.

Trvalé bydlení i rekreace

I u nás slouží mobilní domy k trvalému bydlení, také bývají využívány jako objekty k rekreaci, kanceláře nebo ubytovny. Velkou výhodou mobilních domků je rychlost jejich dodání a možnosti bydlení, na jejich stavbu není zapotřebí stavební povolení. Domy lze snadno připojit pohyblivým či pevným přívodem na připravené inženýrské sítě a vzhledem k tomu, že jde o domy na kolečkách, máte kdykoli možnost celý dům okamžitě přestěhovat.

Výhody mobilhemů

Oproti klasickým domům nebo klasickým bytům mají mobilheimy hned několik výhod. Jedná se o nízkonákladové bydlení, které šetří vaše finance. Jsou kvalitně zateplené a bývají i komfortně vybavené, to vše v pořizovací ceně. Také jsou velice variabilní – výškou stropu, sklonem střechy… Lze si nechat vyrobit na zakázku mobilní domek podle vlastního návrhu.
V mobilním domku si můžete bez problému zřídit kancelář, prodejnu, kadeřnictví, rychlé občerstvení, využít jej k rekreaci, vlastníte-li pozemek, na kterém schází chatka, nebo jako celoroční bydlení. Mnoho firem na trhu nabízí domky plně a luxusně vybavené nábytkem, sociálním zařízením, sprchovým koutem i všemi kuchyňskými spotřebiči.
A podstatné je, že mobilní dům je dostupný téměř pro každého, v nejlevnějších variantách jej lze pořídit již za cenu hluboko pod 100 000 korun. Záleží jen na vás.