Hands Dry Corona Towel Wash Hands  - Jasmin_Sessler / Pixabay

Vodovodní baterie – retro styl i do paneláku?

Proč by ne? Vodovodní baterie je jedna z dalších součástí koupelen a toalet, kterou nelze přehlédnout, a která rovněž nezastupitelně dotváří charakter interiéru. Kohoutkovým bateriím pomalu odzvonilo, přece jenom dáváme čím dál víc přednost takovému vybavení, které si nebude žádat příliš velkou námahu při údržbě nebo ovládání. I když zrovna u retro stylu si tento přepych rádi odpustíme.

Vybavujeme nejen panelákové koupelny

I sortiment se tím pádem výrazně proměnil, a proto si skutečně vybere úplně každý, a dokonce můžeme s klidem zapomenout na veškeré předsudky. Díky tomu si můžete například do typické panelákové koupelny pořídit vodovodní baterii v retro stylu a do jejího interiéru tak vnést trochu venkovské romantiky.

Je jasné, že pokud se tak rozhodnete, asi by neměla být vodovodní baterie jedinou připomínkou historie. Bude třeba vše promyslet více do detailu a nejlépe předem, aby celý dojem nakonec spíš nepokazila.

Jednoduchou cestou, jak správně doladit styl koupelny, je rozdělit si jednotlivé prvky (vybavení) do několika skupin, například podle funkce či materiálu, a v rámci nich se pak držet společných pravidel.

Přečtěte si také:  Kamerový systém jako nepostradatelná součást každé nemovitosti
Wash Hands Water Hands Hygiene  - Pezibear / Pixabay
Vodovodní baterie – retro styl i do paneláku?

Důležitý je jednotný styl

Začněme právě baterií. Řekněme, že vás okouzlila retro vodovodní baterie s bronzovým povrchem. Asi by nevypadalo pěkně, kdyby pak koupelnu věnčily ostatní doplňky z lesklého chromu. Naštěstí výrobci mysleli za nás, a tak jsou k dostání celé série, v nichž jsou kromě vodovodních baterií také poličky, mýdlenky, věšáčky a další nezbytnosti, které sjednotí celkový dojem a potvrdí váš smysl pro detail.

Když pak pořídíte například podložku před vanu nebo ručníky v barvě, která dá bronzu vyniknout, vykouzlíte i z panelákové koupelny docela příjemnou místnost, která bude mít svůj styl. K naprostému spojení pak můžete přispět vhodnou malbou nebo omyvatelnou tapetou, takže výsledek bude každou vaši návštěvu nutit myslet si, že vás rekonstrukce vyšla na statisíce. A to je někdy vcelku příjemný pocit.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *