Díky kvalitnímu pojištění osobní odpovědnosti se zbavíte mnoha starostí

Komerční pojištění využíváme v mnoha ohledech, nejčastěji v souvislosti s nemovitostmi, ale třeba také při cestování. Stále více lidí si dnes ale uvědomuje také důležitost jiných forem pojištění. Patří sem také pojištění, které můžeme sjednat s ohledem na pracovněprávní vztah. V zaměstnání totiž snadno může dojít k situacím, kdy zaměstnanec způsobí škodu, zejména pokud na jeho bedrech leží větší zodpovědnost.

Pojištění dle odpovědnosti zaměstnance

Jak jsme již naznačili, s ohledem na pojištění zaměstnance je zejména důležité zvážit veškerá rizika vzniku pojistné události. Je zkrátka potřeba mít představu, nakolik je práce konkrétního zaměstnance kritická, že může vést ke škodám. U takového zaměstnance se pak jeví jako vhodné zvolit pojištění profesní odpovědnosti, a to samozřejmě v rozsahu, který bude odpovídat míře rizika, které je s prací zaměstnance spojeno. Toto pojištění může sjednat:

  • Zaměstnanec
  • Zaměstnavatel

Rozhodně tak nemusí iniciativa v tomto směru jít pouze od zaměstnance nebo naopak pouze od zaměstnavatele. S ohledem na sjednání zaměstnavatelem je však toto řešení více systémové, kde může být pojištění sjednáno pro skupinu zaměstnanců, kdy lze zároveň od pojišťoven získat také zajímavé slevy.

Přečtěte si také:  Pestrá nabídka půjček bez poplatků – okamžité řešení finanční krize

Obsluhuje zaměstnanec stroje nebo řídí auto?

Pojišťovny mají většinou různé nabídky s ohledem na rozsah krytí pojistných událostí. Zaměstnance je zpravidla potřeba rozdělit do určitých skupin dle míry rizika. Třeba ERGO pojišťovna nabízí tři varianty pojištění. Jednak je to varianta Standard, která je vhodná pro většinu zaměstnanců, ale také je zde varianta Řidič a Řidič PLUS. Právě pojištění pro řidiče je učeno zaměstnancům, kteří obsluhují stroje nebo mají služební vůz a varianta PLUS je zde také pro zaměstnance, kteří používají firemní vozidlo pro soukromé účely. Můžete tak zvolit pojistku přesně dle svých potřeb.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *