Silné neodymy do každé dílny. Na co se vám hodí?

Neodymy – silné neodymové magnety jsou používané ve výrobě, skladech, průmyslu, ale také v kancelářích, domácnostech. Hodí se rovněž do dílny nebo garáže. Podívejte se, na co se magnety vyrobené ze směsi neodymu, železa a boru mohou hodit i vám.

Oprava dvířek skříní pomocí magnetů

Když se dvířka skříní nebo úložných prostor na materiál či nářadí otevírají, je to otravné. Stačí, přilepíte-li nebo přišroubujete na dvířka neodymový kvádrový magnet. Jako protikus použijte kousek plechu nebo ocelový kotouč, podložku. Po zavření skříně se magnet přicvakne k protikusu a dveře drží zavřené.

Magnetický držák na nářadí a pomůcky

Kde mít uložené nářadí přehledně a hned po ruce? Na stěně. Vyrobte si magnetický držák, na němž většina kovového nářadí drží. Pro tento účel se hodí magnetické úchyty v pevném ocelovém pouzdře, které vydrží i občasné ťuknutí nářadím. Vyberte si raději silnější, aby nářadí udržely. Našroubujte je k překližce či jiné desce a tu pak připevněte na zeď.

Příchytky na kabely s magnetem

V dílnách bývají ocelové nosníky, regály i jiné konstrukce. Hodí se pro natažení kabeláže k osvětlení, aniž do nich musíte vrtat. Stačí použít magnetické kabelové příchytky, kterými kabely provléknete a ke konstrukci nacvaknete. Dobře drží i na pletivu či drátěných klecích.

Přečtěte si také:  Moderní nábytek - Moderní psací stoly

Vrtání kovů bez odletujících špon

Jestliže vrtáte do železa nebo oceli, asi víte, že během vrtání odletují špony a železné piliny. Vytvořte si jednoduchou pomůcku – magnetický lapač. Dva silné neodymové magnety – kotouče vložte do plastového pouzdra, třeba od šumivých tablet. Přicvakněte ke svěráku. Jakmile začnou odletovat špony, přichytí se k magnetu, který je ukrytý v pouzdře. Až ukončíte vrtání, magnet i s pouzdrem přesuňte nad odpadkový koš a magnet z pouzdra opatrně vyjměte. Magnetická síla se vytratí a špony spadnou do koše. Vhodné magnety seženete na webu Unimagnet.cz, kde na blogu najdete i podrobný návod na výrobu této pomůcky.

Teleskopický magnet – když vám něco upadne

Zakutálel se šroubek pod pracovní ponk v dílně, zapadly vám mince do štěrbiny vedle sedačky v autě? Teleskopický magnet se hodí do každého auta, dílny i domácnosti, nejen pro tyto případy. Vysuňte magnet, zasuňte do nepřístupných prostor, cvak, a pak jen vytáhněte.

Jak ještě silné magnety využít?

  • magnetické háčky se hodí na zavěšení čehokoliv,
  • neodymové kotouče a kvádry pro připevnění LED osvětlení,
  • magnetické fólie na označování i dekoraci,
  • magnetickou barvu k výrobě magnetické tabule,
  • kancelářské magnety a magnetické figurky na přicvaknutí návodů, poznámek,
  • a další typy silných magnetů pro mnoho situací.

Už máte v dílně nebo garáži také silné neodymy?

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *