Jaké náležitosti musí mít online životopis?

Hledáte si práci nebo jen brigádu? Nevíte si rady, jak má správně vypadat životopis? Pak si přečtěte následující článek a jistě budete vybráni jako potenciální uchazeči na pohovor. V dnešní době není lehké najít práci. Ale může nám pomoci správně napsaný životopis, který našeho budoucího zaměstnavatele přesvědčí, že jsme my ti správní uchazeči na inzerované místo. Jak na to?

Jak správně napsat životopis

Základním kamenem životopisu je popsat stručně a výstižně všechny naše klady pro dané zaměstnání. Ale nezapomeňte k sobě být aspoň trochu kritičtí. Na životopise nemusí být napsaná každá brigáda od povinných školních let. Na každý životopis nejdříve musíme sepsat základní osobní údaje: jméno, místo bydliště a hlavně správný kontakt. Nejlépe uveďte mobilní číslo i e-mail. V neposlední řadě údaje o našem vzdělání – nejvyšší vždy až na konec. A pak už přichází ta těžší část práce. Vypsat naše osobní dovednosti.
ID-10020587Nepišme to, o čem nejsme přesvědčeni, že dobře zvládáme. Nikdo z nás není běžně počítačový specialista a neovládá všechny programy. Pišme tedy jen to, co ovládáme, protože dřív nebo později se pravda ukáže. Další velmi důležitou položkou v životopise jsou cizí jazyky. Nepodceňujme se a pišme pravdu. Využijte všeobecně známé dělení jazykových úrovní: A1, A2, B1, B2, C1, C2.
Jazykové dovednosti a praxe
A1 znamená začátečnická úroveň, C2 o nás říká, že zvládáme daný jazyk profesionálně. Napišme zde také všechny naše jazykové vzdělávací pobyty. Ale opět s mírou, jen ty nejdůležitější. Nakonec přichází ta část, co nejvíce rozhodne o našem úspěšném postupu do dalšího kola – praxe. Obávané slovo, ale přitom velmi mocné. Nebojme se napsat vše, co jsme již dokázali. Pokud máte již za sebou hodně pracovních míst, pište jen ty, které se týkají vámi hledané práce, nebo z nich máte dobrá doporučení.
A nakonec velmi diskutovaná věc. Přiložit nebo nepřiložit fotografii? Dnes je často požadována. Pokud se pro ni rozhodnete, pak se vyvarujte všech neoficiálních amatérských fotografií. Přikládejte pouze pasové foto a to na přední stranu životopisu.