Job Search Hr Cv Opportunity  - mohamed_hassan / Pixabay

Strukturovaný vs. klasický životopis

Hledáte si práci a nemůžete se rozhodnout, zda umístit životopis na webové stránky nebo zkusit klasickou formu v tištěné verzi? Doba se neustále technicky vyvíjí a posouvá, tedy i hledání práce je již také jiné než bývalo kdysi. Již nestačí pouze obejít firmy s životopisem. Často prvním krokem k přijetí je vyplňování online dotazníku, přiložení online životopisu a až později případné pozvání na pracovní pohovor. Jak tedy vytvořit strukturovaný životopis, který ihned zaujme našeho budoucího zaměstnavatele?

Strukturovaný životopis, vaše cesta k přijetí

Napsat jej pravdivě a přesvědčivě není vůbec jednoduché. Popíšeme si zde několik tipů a rad, jak správně životopis napsat. První důležitou věcí je uvést správně naše osobní údaje a kontakt. Vyplňme také všechny vzdělávací instituce od nejnižší po nejvyšší dosažené vzdělání. Pak již přichází možná ta nejtěžší část- schopnosti a dovednosti. Nepišme nikdy to, o čem nejsme přesvědčeni, že bez větších komplikací zvládneme. Na lež se vždy přijde ať už dříve nebo později. Nepišme tedy, že zvládáme všechny programy na počítači, když se ztrácíme již v programu MS Office.
Další kámen úrazů následuje v posouzení našich znalostí v oblasti cizích jazyků. Učíte se anglicky již od útlého věku? I přesto nemusíte mít profesionální úroveň v daném jazyce. Ohodnoťte své jazykové znalosti podle všeobecně uznávaného celosvětového formátu A1-C2. A1 je úplný začátečník, C2 již označuje téměř profesionální úroveň.

Přečtěte si také:  Díky kvalitnímu pojištění osobní odpovědnosti se zbavíte mnoha starostí

Online životopis aneb větší šance na úspěch

Dnes máme možnost i umístit náš životopis také na internet. Je to jistě veliká výhoda v oblasti hledání zaměstnání. Náš online životopis, zde uvidí více potencionálních zaměstnavatelů a šance na přijetí je mnohem vyšší. Vyhledejme si tedy webové stránky, kde je umožněno umístit životopis. Vždy zde dávejme pouze kvalitně sepsaný strukturovaný životopis.