Zdravá dieta = zdravé hubnutí

Pokud je vaším cílem zdravé hubnutí a zdravý životní styl, měli byste zapomenout na všechny prášky, které slibují rychlé zhubnutí. Pokud pomineme vyložené podvody, většina těchto přípravků pro rychlé zhubnutí není ani trochu zdravá a může vám dokonce i uškodit.

Jak zhubnout rychle a zdravě?

Nejrychlejší způsob jak zhubnout zdravě, je hubnout pomalu a promyšleně. Není nic těžkého zhubnout pět kilo za týden. Ale podobné rychlé hubnutí není příliš zdraví prospěšné a také se vám zpravidla velmi rychle ztracená kila vrátí zpět. Pokud chcete zhubnout zdravě a dlouhodobě, uděláte mnohem lépe, pokud budete postupovat po malých krocích. Budete tak ale mít jistotu že se vám ztracená kila hned nevrátí zpět

stevepb / Pixabay

Zdravé hubnutí na co si dát pozor

Prvním předpokladem pro zdravé hubnutí je, aby vaše dieta byla individuální. Zvolená dieta musí respektovat váš zdravotní stav a také životní styl. Je logické, že jedna dieta se hodí pro starší ženu po padesátce a jiná bude spíše vhodná pro ženy po třicítce a jiná zase pro mladé holky, které se snaží zhubnout.
Zdravé hubnutí musí zahrnovat vyvážený jídelníček. Ten by měl zahrnovat všechny důležité živiny. Nesmíte z něj ani vyloučit bílkoviny a tuky. Přiměřené množství tuku je nezbytnou součástí zdravého jídelníčku. Vaše tělo totiž potřebuje ke svému zdraví i vitamíny které jsou rozpustné jen v tucích. Absolutní vyloučení bílkovin a tuků tedy rozhodně není zdravé.
Zdravá dieta pro zdravé hubnutí by vám také měla zajistit dostatek energie pro to, co celý den děláte. Vaše dieta by měla pouze snížit váš energetický příjem, nesmí ale vést k tomu že budete hladovět. Dlouhodobé hladovění může vést jen k vážným zdravotním problémům. Snažte se tedy vyhnout dlouhodobému držení diety, které jsou postavené jen na minimálním energetickém příjmu

dbreen / Pixabay