Jaká redukční dieta je ta nejvýhodnější pro vás

Pokud jste se rozhodli, že potřebujete zhubnout, může vám s tím pomoci redukční dieta. Ta by vám měla, zajistit vyvážený jídelníček, a pokud budete i cvičit, uvidíte, že brzy začnete hubnout. Jaká je ale ta nejlepší redukční dieta a jak postupovat pro rychlé zhubnutí?

Jaká je nejlepší redukční dieta?

Před tím než si vyberete tu správnou redukční dietu, měli byste si uvědomit, jaké hubnutí vlastně chcete? Jestli potřebujete rychle zhubnout za krátký čas, nebo jestli naopak chcete snížit svoji váhu postupně a trvale. Nebo jestli se jedná o nějaké zdravotní důvody, kvůli kterým musíte začít držet dietu.
Každý z těchto důvodů, proč jste se rozhodli začít držet redukční dietu, totiž vyžaduje trochu jiný přístup. Pokud nasadíte radikální redukční dietu, podaří se vám sice v krátké době hodně rychle zhubnout, podobný efekt ale není trvalý, při rychlém hubnutí riskujete, že se vám shozená kila zase rychle vrátí.

Jaká je nejlepší redukční dieta?
Jaká je nejlepší redukční dieta?

Pokud hledáte redukční dietu ze zdravotních důvodů, tak by vaše dieta měla zohlednit váš zdravotní stav. Vaše hubnutí pak bude vypadat jinak, než u někoho kdo se jen snaží shodit pár kilo do plavek nebo svatebních šatů.

Jak se pozná dobrá redukční dieta?

Rozhodně to není tak že by existovala jedna redukční dieta, o které by se dalo říci, že jedině toto je ta správná redukční dieta. Každý člověk je totiž jiný a na každého funguje trochu jiný přístup. Redukční dieta, která vaší kamarádce zajistila zhubnutí o deset kilo, se u vás nemusí vůbec projevit, nebo jen s minimálním účinkem. Pro výběr té nejlepší redukční diety je tedy nezbytně nutné sledovat její účinek a případně zvolit jinou. Co by ale měl splňovat dobrá redukční dieta?
Redukční dieta nesmí být zaměřená jen na jeden druh potravin. Podobné diety se hodí jen na krátkodobé hubnutí, pokud je ale vaším cílem zhubnout dlouhodobě, budete muset vaši dietu držet delší dobu a diety, které se omezují jen na několik málo potravin, nejsou při dlouhodobém držení zdravé

Přečtěte si také:  Dieta a maso? Patří maso na dietní jídelníček?

Redukční dieta vám musí, zajisti vyváženou stravu

Redukční dieta vás nesmí omezovat ve vašem běžném, životě, musí tedy respektovat vaše pracovní a životní zvyky
Dobrá redukční dieta musí být také taková, že ani nepoznáte, že držíte nějakou dietu. Nejlepší redukční dieta by měla být taková, která bude dostatečně rozmanitá, abyste se podle ní mohli stravovat i několik měsíců.
Jako vhodný doplněk k redukční dietě se jeví využití některých typů dietního stravování. Vynikající výsledky jsou dosahovány s krabičkovou dietou, která přináší zdravý způsob stravaní, který je vám na míru připraven dietology.