Jak zhubnout, úspěšná dieta?

Úspěšně zhubnout může být tvrdá práce a čeká na Vás několik překážek, se kterými se budete muset vypořádat. Tyto překážky zná asi každý, kdo se někdy pokoušel zhubnout za pomocí diety. Pokud s nimy ale dopředu budete počítat, máte velkou šanci, že se jim vyhnete, nebo že se s nimi vypořádáte, a podaří se vám úspěšně zhubnout.

Překážka 1: Jsem příliš unavený na hubnutí a diety

Pocit únavy a vyčerpání může být způsoben mnoha různými okolnostmi, mezi něž patří nejrůznější zdravotní problémy, únava práce, stress a hodně různých povinností a nedostatek času na relaxaci. A při představě že do toho byste se ještě měli začít trápit hlady při držené diety nebo chodit pravidelně cvičit do fitness centra se vám nic podobného nechce podstupovat
Řešení: Bude to znít paradoxně, ale právě cvičení vám pomůže zbavit se vaší únavy a vyčerpání. Pokud je tato únava opravdu způsobena starostmi, stressem, pomůže vám právě to, když zajdete do fitness centra a tam si při pohybu trochu vyčistíte hlavu. Ze začátku to ani nemusí být nějaké cílené hubnutí. Zkuste prostě jen vypadnout z běžného kolotoče každodenních starostí a povinností.

Překážka 2: Nemohu držet dietu, protože nezvládnu pravidelné stravování

Říkáte si, že dieta není nic pro vás, protože víte, že byste ji nevydrželi 100% dodržovat, a tak už to dopředu vzdáváte, protože to podle Vás nemá cenu?
Řešení: I když každá dieta vám nějakým způsobem předepisuje, co a kdy máte jíst, jaký musí být váš dietní jídelníček, to že čas od času tento jídelníček porušíte, není nic tragického. Vnímejte dietu ne jako prostředek k tomu abyste zhubli. Pak se totiž začnete příliš upínat na konečný výsledek a budete zklamaní z pomalého postupu. Berte dietu jako zábavou hru, změnu. Cílem diety by určitě nemělo být, abyste při jejím dodržování trpěli. Správná dieta je naopak taková, při které skoro ani nevíte, že dodržujete nějakou dietu. Cílem diety by mělo být to, že změníte svoje stravovací návyky směrem ke zdravému jídelníčku.

Přečtěte si také:  Ani dieta nemusí být nudná!

Překážka 3: neumím si představit, že bych se vzdala čokolády

Mnoho lidí si říká, že dieta není nic pro ně, protože se prostě nemohou vzdát čokolády, nebo nějaké jiné oblíbené pochoutky. A proto již dopředu vzdávají jakoukoliv snahu o zahájení hubnutí a diety.
Řešení: Musíte si uvědomit, že nic jako špatné / závadné potraviny neexistuje. Na čokoládě jako takové není nic špatného. Pokud Vám tak moc chutná tak si klidně jezte dál. To co je, ale rozhodující pro úspěšné zhubnutí je vaše celkové stravování. To co zahrnuje váš celkový jídelníček.  Takže místo zvýšeného energetického příjmu díky čokoládě budete muset omezit nějakou jinou část svého jídelníčku. Platí ale to co bylo již napsáno. Je lepší dopřávat si rozumné množství čokolády nebo jiné vaší oblíbené pochoutky než se trápit a být frustrovaná z toho že si nemůžete dát to, na co byste měla tak strašnou chuť. O tom by správná a úspěšná dieta určitě být neměla.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *