Nebankovní půjčky, kdy se vyplatí?


Nebankovní půjčky, kdy se vyplatí?
Nebankovní půjčky, kdy se vyplatí?

Nebankovní půjčky, to jsou půjčky od nejrůznějších firem, které nabízejí buď pouze zprostředkování půjčky nebo úvěru, nebo i sami poskytují nebankovní půjčky. Na co je ale potřeba dávat si pozor u nebankovní půjčky a komu se takové nebankovní půjčky vlastně vyplatí?

Nebankovní půjčky nejsou jen samé podvody

I když nebankovní půjčky mají zpravidla velmi špatnou pověst, nedá se určitě říci, že by všechny nebankovní půjčky byly jen podvody nebo snaha vás připravit o peníze. Je ale pravda že při uzavírání nebankovní půjčky se určitě vyplatí získat si co nejvíce informací o podmínkách. A to nejenom o podmínkách uzavření takové nebankovní půjčky, ale je důležité si co nejpečlivěji prostudovat i informace o podmínkách splácení nebo tom, jak je možné předčasně ukončit půjčku

Nebankovní půjčky bez potvrzení a registrů

Pro nebankovní půjčky je poměrně typické, že nabízejí poskytnutí peněz i bez doložení příjmů nebo bez nahlížení do registrů neplatičů. To je ale na druhou stranu u nebankovní půjčky vyváženo tím, že množství peněz, které takto můžete získat je zpravidla nižší než u klasické půjčky v bance. Některé firmy vám při první žádosti o půjčku nabídnou jen několik tisíc (maximálně několik desítek tisíc) korun. A teprve až si ověří, že jste schopni svoji půjčku splácet, tak vám nabídnou více peněz.
Další nevýhodou nebankovní půjčky je pak především to, že za vyřízení zaplatíte poměrně vysoký poplatek, nebo to, že náklady na splácení nebankovní půjčky mohou být vyšší než u půjčky v bance

Přečtěte si také:  Bankovní vs. nebankovní půjčky

Komu se vyplatí nebankovní půjčky

Nebankovní půjčky jsou určené především pro ty, kdo nejsou schopni získat půjčku v bance. Můžete to být třeba z důvodu většího zadlužení, kdy už banky nechtějí půjčit další peníze, nebo také se může jednat o lidi, kteří nemají dostatečně vysoké pravidelné příjmy (maminky na mateřské dovolené, důchodci, nebo lidé co pracují „na volné noze“). Vzhledem k tomu, že náklady na nebankovní půjčky bývají zpravidla o něco vyšší než u klasické půjčky v bance, tak podobná půjčka se vyplatí opravdu jen tehdy, když nutně potřebujte peníze. A měli byste si před uzavřením dobře spočítat, jestli budete schopni takovou půjčku splácet a jestli se vám vyplatí její vyšší cena.