Obsah článku
Kromě toho že kreditní karty nabízí banky, tento finanční produkt je v nabídce i celé řady nebankovních společností. Vyplatí se nebankovní kreditní karta? Jaké jsou podmínky a v čem se liší kreditka od banky od té nebankovní? Připravili jsme pro vás srovnání kreditní karty a tak se můžete sami přesvědčit, jestli má cenu uvažovat o pořízení karty od nebankovní společnosti.
Kdo nabízí nebankovní kreditní karty
Mezi hlavní vydavatele kreditních karet mimo bankovní sektor patří především společnosti, které nabízí financování nákupů na splátky.
Patří sem především nebankovní společnost Home Credit (v nabídce má hned několik kreditních karet), nebo společnost COFIDIS či nebankovní společnost ESSOX.
Karty od těchto firem většinou nejsou běžně dostupné. Nejčastěji je tyto společnosti nabízí svým „dobrým“ klientem. Tedy těm, kdo alespoň jednou u dané společnosti „nakoupili na splátky“ a řádně svoji půjčku splácí.
Podmínky těchto karet jsou zpravidla srovnatelné s tím, co běžně nabízí banky. Například Home Credit má u své karty bezúročné období 51 dní, a základní úrokovou sazbu 21,48%. To je srovnatelné s kreditními kartami od Komerční banky nebo Citibank.
Kreditní karta nebo platební karta
Při výběru karty je ale nutné dát si pozor na to co vlastně dostáváte. Někdy je totiž v nabídce nebankovních společností nabízena „platební karta“. Ta má stejný vzhled a často i stejné některé podmínky jako klasická kreditní karta. Ale jen částečně. Zatímco u klasické kreditní karty máte vždy k dispozici nějaké bezúročné období, takže při vhodném zacházení s kartou máte vlastně bezúročnou půjčku a půjčování (placení kreditkou) vás nemusí nic stát, platební karta se chová jinak. Tam nemáte žádné bezúročné období, ihned po tom co si půjčíte (zaplatíte nákup platební kartou) tak vám už nabíhají úroky.
Tip na závěr: Potřebujete rychle peníze? Kreditní karta nemusí být vždy to pravé. Rychlou finanční pomoc je možné získat i jinak. Třeba taková půjčka 5000 ihned.