Jaká je nezabavitelná částka u exekuce na plat?

Exekuce na plat a výpočet nezabavitelná částka 2011
Exekuce na plat a výpočet nezabavitelná částka 2011

Hrozí vám exekuce na plat, a zajímalo by vás, kolik vám zůstane peněz? Poradíme vám, jak se provádí výpočet exekuce na plat a kolik vám musí zůstat jako nezabavitelná částka v roce 2011

Exekuce na plat v roce 2011

Na začátku roku 2011 (konkrétně od 1. 1. 2011) se lehce zvýšila nezabavitelná částka, která musí zůstat zaměstnanci v případě exekuce na plat. Zatímco v roce 2010 byly pro výpočet exekuce na plat brány do úvahy náklady na bydlení ve výši 4597, v roce 2011 je to to částka 4 863 Kč.
Pokud vám snad hrozí exekuce naplat, tak by vás určitě zajímalo, kolik peněz vám zůstane při této exekuci. Základní nezabavitelná částka 2011 na jednotlivce je 5 326 Kč. Pokud má dlužník nějaké nezaopatřené děti nebo manželku tak tato nezabavitelná částka může být zvýšena o 1 331,50 Kč za každou takovou osobu.

Co dělat při exekuci na plat a bankovní účet zároveň?

Často se stává, že exekutor nařídí exekuci na plat na exekuci na účet současně.  V takovém případě se pak dlužníci dostávají do situace, kdy jsou úplně bez peněz. Naštěstí ale v minulém roce došlo ke změně zákona. Pokud je nařízena exekuce na účet, tak si z bankovního účtu můžete vybrat dvojnásobek životního minima (tj. 6252 Kč). Takže pokud je vám nařízena exekuce na bankovní účet i na mzdu současně, tak nejlepší řešení je vybrat si tuto částku z bankovního účtu a následně se domluvit se zaměstnavatelem aby vám peníze, které vám zbydou ze mzdy po provedení exekuce, posílal složenkou na poštu nebo vyplácel v hotovosti.

Přečtěte si také:  Půjčka v hotovosti ihned

Pomoc při exekuci

Pokud potřebujete poradit nebo hledáte pomoc při exekuci, tak neváhejte a využijte naši bezplatnou online poradnu pro všechny, kdo mají problémy s dluhy nebo s exekucemi. Nemusíte mít žádné obavy, je to anonymní a úplně zadarmo.